Rodzaje Kuracji

Kąpiele radoczynne

Kąpiele radoczynne
Kąpiele radoczynne
 • wody radoczynne są głównym bogactwem Świeradowa Zdroju
 • mają podobny zakres działania jak borowina z tym, że głównym składnikiem zamiast borowiny jest gaz radon zawarty w wodach źródlanych
 • zabiegi radoczynne stosuje się przy podobnych wskazaniach jak borowinę z tą różnicą, że obniżają one ciśnienie tętnicze krwi.
 • szczególnie zalecane są przy:
  1. chorobie Bechterewa, łuszczycy, sklerodermii 
  2. chorobach dróg oddechowych
  3. reumatoidalnym zapaleniu stawów
  4. chorobach metabolicznych jak cukrzyca, otyłość, podwyższony poziom cholesterolu
  5. Zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa
  6. Dyskopatii i zespołach bólowych kręgosłupa
  7. Reumatyzmie tkanek miękkich
  8. Polineuropatii
  9. Fibromyalgii
  10. Dna
  11. Stanach pourazowych i kontuzjach sportowych
  12. Nadciśnienieu

Okłady i kąpiele borowinowe

Okłady i kąpiele borowinowe
Okłady i kąpiele borowinowe
 • wartość lecznicza borowiny to złożony proces oddziaływania mechanicznego, termicznego i chemicznego na organizm człowieka. W skład borowiny wchodzą sole mineralne, bakterie, grzyby, bituminy, pektyny, celuloza, ligniny, związki biologicznie czynne, hormony, kwasy huminowe, które powodują przestrojenie hormonalne organizmu. Zabiegi borowinowe dzięki swym właściwościom usuwają ból, rozluźniają mięśnie, poprawiają rozciągliwość więzadeł i ścięgien oraz pobudzają układ hormonalny i narządy wewnętrzne.
 • zabiegi borowinowe są wykorzystywane w leczeniu chorób reumatycznych, neurologicznych a także pourazowych, po operacjach ortopedycznych oraz w leczeniu pooperacyjnym stanów zapalnych.

Balneoterapia

Balneoterapia
Balneoterapia

W balneoterapii wykorzystywane są lecznicze właściwości wody. Początków balneoterapii upatruje się już w starożytności. Ten sposób leczenia wykorzystywał już Hipokrates. Nazwa balneoterapia wywodzi się od słowa balneum, które oznacza łaźnię. Zabiegi balneoterapeutyczne podzielić możemy na: zabiegi z wodami mineralnymi oraz kąpiele - solankowe, kwasowęglowe, siarkowodorowe, ozonowe, radoczynne. 

Zródło: http://www.balneoterapia.leczniczy.pl

Zobacz naszą ofertę 

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy

Kuracja Pitna

Kuracja Pitna
Kuracja Pitna
 • wody mineralne to nisko zmineralizowane szczawy wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowe z zawartością żelaza, fluoru, magnezu
 • picie wody  powoduje zmniejszenie napięcia mięśni oraz działa uspokajajaco
 • dalsze korzystne efekty to pobudzenie układu hormonalnego, zwiększenie wydzielania kwasów żołądkowych, zwiększenie ilości wydalanego moczu, obniżenie poziom cukru we krwi oraz cholesterolu

Na kurację pitną spacerujemy do Domu Zdrojowego oddalonego od Park Hotelu o około 200 m.

Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa
Krioterapia miejscowa

Stosowana jest głównie do kriostymulacji, gdyż pomaga w zmniejszeniu bólu, procesu zapalnego, obrzęków, zwiększeniu zakresu ruchu w stawie, zwiększa siłę mięśniową. Zabiegom krioterapii zawdzięczamy to, że czas rekonwalescencji stawu znacznie się skraca.
Zabieg polega na ochładzaniu chorego miejsca dwutlenkiem węgla. Temperatura gazu wydobywającego się z wylotu dyszy ma od minus 70 do minus 80*C. celem wywołania i wykorzystania fizjologicznych reakcji ustroju na zimno. Czas zabiegu wynosi od 1 do 3 minut. Ilość zabiegów ustala lekarz.

Zobacz szczegóły

Fizykoterapia

Fizykoterapia

Tleno,termo,kinezy-terapia

Tleno,termo,kinezy-terapia

Park Hotel KUR & SPA Buczyński

Świeradów Zdrój, Orzeszkowej 2
+48 75 78 16 229

Bądź na bieżąco!

facebook newsletter

Bądź na bieżąco

Dodaj

panorama