Atrakcje

Mapa Atrakcji

Mapa Atrakcji
Mapa Atrakcji

Przepiękny górski krajobraz, zwiedzanie pięknego uzdrowiska, piesze wędrówki po Górach Izerskich, rowerowe przejażdżki po Single Trackach. To tylko niektóre atrakcje jakie czekają Cię w regionie.

Singltrek

Singltrek
Singltrek
Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Kolarzy Górskich trasy w Izerach są najlepsze w Europie. Wśród rekomendowanych ścieżek rowerowych z całego świata, nasze znalazły się na siódmym miejscu. Przed nami były tylko propozycje ze Stanów Zjednoczonych.
Dla rowerzystów przygotowano 64 kilometry ścieżek- single tracków. Są to naturalne wąskie ścieżki na jeden rower, o maksymalnym nachyleniu 5 proc., szerokości do 0,8 m, zlokalizowane w Świeradowie-Zdroju przy gondoli, w masywie Zajęcznika i wokół Czerniawskiej Kopy. Ścieżki te zostały wkomponowane w krajobraz Izerów. Jak przekonują miłośnicy szybkiej jazdy po górach, jeździć po nich może każdy ważnym jest dostosowanie prędkości do umiejętności .
Single track- otrzymał również nagrodę w tegorocznej edycji konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich

Runtrack

Runtrack

Jednokierunkowa trasa biegowa o stopniu trudności – łatwy.

Długość trasy 5 km. Trasa wyznaczona w całości po terenach

leśnych na górze „Zajęcznik”. Oznaczona kolorem zielonym.

Nawierzchnia na trasie – gruntowa. 

Śladem Izerskich Tajemnic

Śladem Izerskich Tajemnic
Na terenie Gór Izerskich został wytyczony, za pomocą kamieni-głazów umieszczonych przy 14 atrakcjach turystycznych, nowy szlak turystyczny. Na każdym z kamieni wygrawerowana jest płaskorzeźba i umieszczony tajemniczy hologram. Hologram jest częścią górskiej zabawy „Odkrywcy Gór Izerskich”. Jeden z głazów znajduje się przy Park Hotelu.
Każdy, kto odnajdzie wszystkie tajemnicze miejsce i odwzorowuje na kartach papieru zostanie wpisany do „Księgi Odkrywców Gór Izerskich” oraz otrzyma pamiątkowy „Certyfikat Odkrywcy” w referacie promocji gminy.
 

Czytaj więcej

Ścieżka Planetarna

Ścieżka Planetarna
Ścieżka Planetarna

Ścieżka planetarna "model Układu Słonecznego" prowadzi od osady Orle na Halę Izerską. Odległości między planetami, jak i rozmiary planet oraz Słońca zostały tu pomniejszone miliard razy. Każda z planet pokazana jest na stalowej tablicy umieszczonej na niedużym bloku skalnym. Każdy blok jest innym rodzajem skały, dzięki temu ścieżka pokazuje też różnorodność geologiczną Sudetów. Model Słońca wykonany jest z kostki granitowej i umieszczony u podstawy gnomona. Każdy punkt ścieżki planetarnej ma swojego fundatora. Park Hotel **** KUR & SPA jest fundatorem planety NEPTUN.  

Czytaj więcej

Świeradowska Izba Pamięci

Świeradowska Izba Pamięci
Świeradowska Izba Pamięci

https://www.facebook.com/%C5%9Awieradowska-Izba-Pami%C4%99ci-Muzeum-%C5%9Awierad%C3%B3w-Zdr%C3%B3j-101217388550603/?tn-str=k*FTu poznają Państwo wszystkie ciekawostki związane z historią Świeradowa-Zdroju.

www.niem-pol.pl

ul. Jagielly 1/2 
Świeradow-Zdrój

Kolej Gondolowa SKI&SUN

Kolej Gondolowa SKI&SUN
Kolej Gondolowa SKI&SUN

Kolej gondolowa, została otwarta w 2008 r.. Do dyspozycji turystów oddano 71 wagoników. Ośrodek funkcjonuje przez cały rok. Obok mieści się oświetlona trasa zjazdowa- 2500 m, czas wjazdu na górną stację to ok.10 min., przpustowość 2400 osób/godz.

Wycieczki

Wycieczki
Wycieczki

Proponujemy Państwu wycieczki do najatrakcyjniejszych miejsc naszego regionu.

Zobacz szczegóły

Imprezy w Świeradowie Zdroju

Imprezy w Świeradowie Zdroju
Imprezy w Świeradowie Zdroju

Aktualny harmonogram imprez planowanych i organizowanych w Świeradowie Zdroju znajduje sie na oficjalnej stronie miasta po kliknięciu poniżej:

HARMONOGRAM IMPREZ

Park Hotel KUR & SPA Buczyński

Świeradów Zdrój, Orzeszkowej 2
+48 75 78 16 229

Bądź na bieżąco!

facebook newsletter

Bądź na bieżąco

Dodaj

panorama