Zabiegi Ayurwedyjskie

Szczególnie zalecany jest przy problemach z bezsennością, przewlekłym stresem, nerwicach, problemach z koncentracją i pamięcią, poczuciu chronicznego zmęczenia, osłabieniu funkcji systemu immunologicznego, migrenach, bólach pleców, dolegliwościach układu krążenia, hormonalnego i trawiennego. Ayurveda dopuszcza użycie wyłącznie naturalnych materiałów. Wykorzystywane do zabiegów oleje, napary, zioła, tradycyjne mydło w postaci proszku absorbującego tłuszcz, preparowane są z roślin hodowanych tradycyjnymi metodami na wyznaczonych plantacjach. Veda oznacza wiedzę, Ayur – to życie. Zgodnie z Ayurvedą życie nie stanowi sztywnych podziałów, lecz jest harmonijnie płynącym strumieniem. Najstarszym pisanym świadectwem sztuki leczenia, jest licząca ok. 2 000 lat Rigweda, zawierająca rozprawy o higienie, diagnozie i terapii.

Masaż stemplami Jambira Pinda Sveda

Masaż stemplami Jambira Pinda Sveda
Masaż stemplami Jambira Pinda Sveda

Masaż gorącymi stemplami wypełnionymi cytryną i wiórkami kokosowymi, zmieszane ze specjalnym olejem. Należy do zabiegów ayurwedyjskich w rodzaju zabiegów napotnych i redukujących. Masaż wykonany stemplami ma za zadanie redukcję tkanki tłuszczowej, oczyszczenie z toksyn, poprawienie stanu i napięcia skóry. Jest skutecznym zabiegiem pielęgnująco-regenerującym wspomagającym zwalczanie cellulitu.

Masaż i zabieg Shirodara

Masaż i zabieg Shirodara
Masaż i zabieg Shirodara

Zabieg polegający na masażu czoła, a dokładnie czakry "trzeciego oka" za pomocą strumienia ciepłego oleju sezamowego. Stróżka ciepłego oleju delikatnie masuje czoło. Nazywany jest zabiegiem młodości i długowieczności. To jeden z najważniejszych zabiegów ayurvedyjskich. Głęboko relaksuje oraz posiada zbawienny wpływ na system nerwowy i hormonalny, redukuje stres i napięcia nerwowe.

Masaż i kosmetyka twarzy Mukabhyanga

Masaż i kosmetyka twarzy Mukabhyanga
Masaż i kosmetyka twarzy Mukabhyanga

Masaż i kosmetyka ayurvedyjska twarzy i dekoltu połączona z zabiegami oczyszczania, peelingu i maseczkami z zastosowaniem, naturalnych olei i produktów kosmetycznych przygotowanych wg tradycyjnych receptur ajurwedyjskich

Masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga
Masaż Abhyanga

Abhyanga w dosłownym tłumaczeniu znaczy „namaszczenie”. Wywodząca się z krajów azjatyckich efektowna i niezwykle przyjemna technika masażu wprowadza nas w niepowtarzalny klimat orientu. Subtelne nacierania ciała ciepłą i wonną oliwą pozwala zlikwidować zmęczenie, bezsenność i niepokój.

Masaż kamieniami RATHNAABHYANGA

Masaż kamieniami RATHNAABHYANGA
Masaż kamieniami RATHNAABHYANGA

Masaż kamieniami całego ciała należy do zabiegów ayurwedyjskich i  ma działanie witalizujące i lecznicze.Doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni, stanowi element energizujący dla każdego rodzaju skóry. Podczas masażu używa się kamieni półszlachetnych - unikatów i kryształów obrabianych tylko na specjalne zamówienie z surowców pochodzących z różnych rejonów Indii. Każdy z kamieni ma inne określone działanie na ciało. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm.

Masaż i peeling Udvartana

Masaż i peeling Udvartana
Masaż i peeling Udvartana

Masaż pudrowy – odchudzający i antycellulitowy wykonywany specjalną mieszanką ziół, przy którym stosuje się proszki i pasty z ziół zmieszane z olejem ayurvedyjskim. Zioła i zboża w składzie zawierają m.in. kwas krzemowy i witaminę C, która wzmacnia i poprawia napięcie tkanki. Poza tym zioła działają stymulująco na przemianę kolagenu w skórze, odtruwająco na organizm i oczyszczają jelita. Stosowane są również do skutecznego normowania funkcji nerek i układu moczowego. Masaż Udvartana pobudza krążenie krwi, wygładza nierówności skóry i działa jak peeling. Udvartana stosowany jest w kuracjach odchudzających, likwidacji zmian cellulitowych, chorobowych zmianach skórnych, nadmiernej potliwości i przypadłościach reumatycznych. Skutecznie usuwa z organizmu szkodliwe toksyny i poprawia krążenie krwi. Wzmacnia układ mięśniowy, modeluje sylwetkę, nadaje skórze zdrowy wygląd.

Park Hotel KUR & SPA Buczyński

Świeradów Zdrój, Orzeszkowej 2
+48 75 78 16 229

Bądź na bieżąco!

facebook newsletter

Bądź na bieżąco

Dodaj

panorama