Wycieczki

Karkonosze

W programie wycieczki zwiedzanie najpiękniejszych miejsc polskiej części Karkonoszy, w tym:
Szklarska Poręba (muzeum mineralogiczne, wodospad Szklarki),
Jagniątków (Dom Gerharda Hauptmanna),
Karpacz (Kościół Wang),
Jelenia Góra (zabytki Starówki)

Stóg Izerski(schronisko)

Na Stóg Izerski wjadą Państwo najnowocześniejszą w Polsce koleją gondolową (czas przejazdu ok 8 min.). Proponujemy spacery wytyczonymi szlakami turystycznymi z piękną panoramą widokową na Góry Izerskie, Karkonosze oraz okolice. Zachęcamy także do wizyty w schronisku, które przyjmuje gości od 1924 roku.

Czarci Młyn

Znajdujący się w Czerniawie Zdroju - dzielnicy Świeradowa Zdroju młyn powstał w 1890 roku. Jego obecne wyposażenie pochodzi z okresu budowy i funkcjonuje do dziś. Ogromne wrażenie robi koło wodne o średnicy 6,5 m. W Czarcim Młynie spotkają państwo niepowtarzalny klimat oraz będą mieli możliwość spróbowania chleba własnego wypieku.

Park Minatur w Kowarach

Park Miniatur Dolnego Śląska oferuje możliwość zapoznania się z odwzorowanymi w skali 1:25 obiektami takimi jak: zamki, pałace, klasztory, kościoły i starówki miast. Bogate opisy przybliżają historię prezentowanych obiektów, informacją służą także osoby oprowadzające zwiedzających. Obecnie w Parku wystawiane są 33 miniatury.

Zamek Książ

Imponujący zespół zamkowo-pałacowy, jeden z większych w Europie środkowej z przepięknym kompleksem sal barokowych, zachwycających do dziś bogactwem i wspaniałym wystrojem. Zwiedzanie zamku wyłącznie z przewodnikiem specjalnie przygotowanymi trasami.

Zachęcamy także do zwiedzenia sławnego opactwa cystersów w Krzeszowie.

Bolesławiec i Zamek Czocha

Wycieczka obejmuje zwiedzanie miasta z bardzo dobrze zachowaną średniowieczną siatką ulic, rynkiem w kształcie prostokąta i barokowym ratuszem. Jedną z atrakcji jest możliwość zakupu słynnej ceramiki bolesławieckiej w sklepie zakładowym. W programie tej wycieczki także jedno z najstarszych miast Dolnego Śląska - Lwówek Śląski z zachowanymi fragmentami murów obronnych i ratuszem z XIV wieku, a także powstały w 1241 r. Zamek Czocha, owiany legendą średniowieczny zamek rycerski stanowiący największą atrakcję turystyczną okolicy.

Wrocław

Położony u podnóża Sudetów Wrocław jest jednym z najpiękniejszych i najstarszych miast Polski. Jest to miasto wyjątkowe, pełne urokliwych zakątków, zabytków oraz magicznego klimatu. W programie zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Dolnego Śląska: rynek z gotyckim ratuszem, Plac Solny, Ostrów Tumski, Aula Leopoldyna Uniwersytetu Wrocławskiego, a także Archikatedra Wrocławska i Ogród Botaniczny, Hala Stulecia wraz z wrocławską fontanną multimedialną i Panorama Racławicka.

Zamek Frydlant

Miasto leżące w Republice Czeskiej. Na wzgórzu w północnej części miasta wznosi się jeden z piękniejszych zamków w całych Czechach, którego początki sięgają XIII wieku. Od 1801 roku właściciele udostępnili zamek do zwiedzania, co czyni go najstarszym muzeum w Europie Środkowej. W programie wycieczki także zwiedzanie Sanktuarium w Hejnicach, a w nim drewniana rzeźba Madonny z Dzieciątkiem z lat 80-tych XIV wieku.

Praga

Położona nad Wełtawą stolica Czech uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Praga przyciąga tłumy turystów z całego świata pragnących obejrzeć centrum starego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zobaczyć: kompleks zamków na Hradczanach wraz z katedrą Św. Wita, Zamek Królewski, Złota Uliczka, Mala Strana, Rynek Starego Miasta z zegarem na Ratuszu, Vaclavskie Namesti (Nowe Miasto), Zamek Wyszechradzki i Ogrody na Wałach.

Park Hotel KUR & SPA Buczyński

Świeradów Zdrój, Orzeszkowej 2
+48 75 78 16 229

Bądź na bieżąco!

facebook newsletter

Bądź na bieżąco

Dodaj
@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess